To nasza rekordowa pod względem wielkości emisja oferta obligacji, która nie zwiększy poziomu zadłużenia. Pozyskane środki planujemy w dużej części przeznaczyć na refinansowanie droższego długu oraz tego, którego termin zapadalności wypada w najbliższych kwartałach. Dzięki temu poprawimy średnią zapadalność zadłużenia i obniżymy jego koszt, bez wzrostu dźwigni finansowej”
– mówi Jacek Obrocki, Wiceprezes PragmaGO.
PragmaGO SA (pragmago.pl) – funkcjonuje w branży finansowania MŚP od 1996 r. Obecnie Spółka jest czołowym polskim fintechem, zbudowanym na 27-letnim doświadczeniu we współpracy z Klientami z sektora MŚP. Rozwój Spółki wspiera technologiczna spółka zależna PragmaGO.tech. W 2021 r. PragmaGO została przejęta i dokapitalizowana przez Enterprise Investors.
* Z zastrzeżeniem prawa Emitenta do wcześniejszego wykupu Obligacji, zgodnie z Ostatecznymi Warunkami Emisji serii C4
** Przykładowa kalkulacja oprocentowania obligacji w skali roku. Do obliczeń przyjęto wartość stopy WIBOR dla 3-miesięcznych kredytów złotówkowych na polskim rynku międzybankowym (WIBOR 3M), która w dniu 06.06.2024 r. wynosiła 5,85%. Rzeczywisty poziom oprocentowania obligacji serii C4 („Obligacje”) w pierwszym okresie odsetkowym zostanie ustalony na podstawie stopy bazowej WIBOR dla 3-miesięcznych kredytów złotówkowych z dnia 20.06.2024 r., powiększonej o marżę w wysokości 4,80 punktów procentowych wskazaną w Ostatecznych Warunkach Emisji Obligacji. W kolejnych okresach odsetkowych rzeczywista stopa bazowa, a tym samym oprocentowanie Obligacji może być wyższe, niższe lub pozostać na tym samym poziomie, co w przedstawionym przykładzie.